Odgovor na: Kultura i turizam

Naslovna Forumi Projekt Politeia Đakovo Kultura i turizam Odgovor na: Kultura i turizam

crpitelj
Participant

Pročitao sam oba izvještaja i mislim da ima jako dobrih ideja. Trebalo bi definitivno pronaći jače sponzore i snimiti reklame za neke naše veće manifestacije, jače se promovirati preko društvenih mreža, pisati informacije na engl i njem (eventualno i mađarskom zbog blizine) na facebook stranici visit djakovo (tz Đakovo neka ostane na hrv). Što se tiče samih manifestacija izdvojio bih neke stvari koje meni smetaju:
Đakovački vezovi – obavezno maknuti one reklame što vise u šatoru a pogotovo one što su budu povješane na drveću u velikom parku, mislim da se može napraviti jedan veći plakat s svim sponzorima i postaviti na neko vidljivo mjesto; maknuti štandove u splitskoj ulici jer vezovi su manifestacija, a ne kirvaj, postaviti samo štandove tradicijskih zanimanja i ručnih radova; bolje rasporediti događanja u tih mjeseca dana, neka čak i ukinuti ili prebaciti u drugo doba godine jer mislim da ne dolaze do dovoljno do izražaja u tom nabacanom programu a i neki festivali unutar vezova kao npr etno film festival ili jazzvez bi mogli i u osmom ili devetom mjesecu uspjeti; dovesti više kvalitetnijih izvođača, a ne zabavnjake… Ugl zaključak je da vezove treba podići na jednu višu razinu pa će i tv htjeti prenositi
Dionizijev festival – odlični festival za koji vjerujem da bi u narednim godinama mogao narastati ako se više uloži u njega i mislim da bi lagano mogli povući novce uz eu fondova;
Expo sajam – dobro je da je sad Piškorevcima, prostor je veći i vjerujem da ima više šanse za uspjeti;

Đakovo ima dosta festivala i manifestacija, ali sve je to nekako na lokalnoj razini (osim vezova). Trebalo bi Jošavu konačno aktivirati za rekreaciju ( igrališta za djecu, igralište za odbojku, nogomet, basket, badminton, postaviti u zokovicu adrenalinski park, biciklističke staze oko jezera, sjenice, šljunčanu plažu, ugostiteljske sadržaje) i Đakovo bi procvjetalo.
Ergela je primjer dobrog ulaganja jer se dosta toga poboljšalo u zadnjih dvije tri godine jedino bih volio da na Ivandvoru ima neki manji kafić ili slastičarnica, vidio sam da dost ljudi bude vikendom tamo i mislim da bi to moglo raditi bar u popodnevnim satima.

Puno sreće s promoviranjem grada i povećanjem kulturnih sadržaja