Kultura i turizam

Naslovna Forumi Projekt Politeia Đakovo Kultura i turizam

Ova tema sadrži 2 odgovora, ima 3 glasa, zadnji odgovor od:  crpitelj prije 2 godine, 3 mjeseci.

Pregledavate 3 posta - 1 do 3 (od ukupno 3)
  • Autor

Zrinka Kedačić
    Keymaster

U maloj vijećnici Grada Đakova održavaju se sastanci radne skupine “Kultura i turizam”, u kojoj aktivno sudjeluju predstavnici : KUD-a Zora, KUD-a Sklad, SAKUD-a Đakovštine, Udruge za promicanje glazbene kulture “Arija“, Udruge za scensku, glazbenu i likovnu umjetnost “Kreativa za kulturu”, PU “Stari fijaker”,Udruge šokaca, Hotela Đakovo, Foto kino kluba, Gradske inicijative, Đakovačkih rezova, Turističke zajednice grada Đakova, Ergele Đakovo, Centra za kulturu Đakovo, Udruge za mlade, Centra za razvoj i prosperitet i predstavnici Hrvatskog instituta za lokalnu samoupravu.

Teme kojima se bavi skupina možete pogledati:
    1.Izvještaj s prvog sastanka radne skupine „Kultura i turizam“
    2.Izvještaj s drugog sastanka radne skupine „Kultura i turizam“

Jeste li dovoljno informirani o kulturnim događajima u Đakovu i gdje dobivate informacije?

Po vašem mišljenju, kakvih kulturnih događaja nedostaje u Đakovu?

• Ova tema je promijenjena prije 2 godine, 3 mjeseci od strane  CRP_Admin.
    • Ova tema je promijenjena prije 2 godine, 3 mjeseci od strane  CRP_Admin.

Puz
    Participant

Mislim da treba poticati svijest građana o važnosti prisustvuja kulturnim događanjima, da se oni sami osječaju kako je to njihova dužnost prema svome gradu , nije nešto naročito kad vam se na kulturnom događaju pojavi 10 ljudi. Nažalost mnogim građanima je kultura vezovski šator sa Severinom i pečenom kobasicom, nemojte me krivo shvatiti nemam ništa ni protiv toga tipa zabave ali nije to ta kategorija na koju treba dugoročno ciljati :). Svakako treba poraditi na što boljem promicanju kulture te kulturu povezati s turizmom kako ste i zamislili, kako bi ljudi imali što više razloga posjetiti Đakovo i ponovo se vratiti ali ovaj put s prijateljima.

crpitelj
    Participant

Pročitao sam oba izvještaja i mislim da ima jako dobrih ideja. Trebalo bi definitivno pronaći jače sponzore i snimiti reklame za neke naše veće manifestacije, jače se promovirati preko društvenih mreža, pisati informacije na engl i njem (eventualno i mađarskom zbog blizine) na facebook stranici visit djakovo (tz Đakovo neka ostane na hrv). Što se tiče samih manifestacija izdvojio bih neke stvari koje meni smetaju:
    Đakovački vezovi – obavezno maknuti one reklame što vise u šatoru a pogotovo one što su budu povješane na drveću u velikom parku, mislim da se može napraviti jedan veći plakat s svim sponzorima i postaviti na neko vidljivo mjesto; maknuti štandove u splitskoj ulici jer vezovi su manifestacija, a ne kirvaj, postaviti samo štandove tradicijskih zanimanja i ručnih radova; bolje rasporediti događanja u tih mjeseca dana, neka čak i ukinuti ili prebaciti u drugo doba godine jer mislim da ne dolaze do dovoljno do izražaja u tom nabacanom programu a i neki festivali unutar vezova kao npr etno film festival ili jazzvez bi mogli i u osmom ili devetom mjesecu uspjeti; dovesti više kvalitetnijih izvođača, a ne zabavnjake… Ugl zaključak je da vezove treba podići na jednu višu razinu pa će i tv htjeti prenositi
    Dionizijev festival – odlični festival za koji vjerujem da bi u narednim godinama mogao narastati ako se više uloži u njega i mislim da bi lagano mogli povući novce uz eu fondova;
    Expo sajam – dobro je da je sad Piškorevcima, prostor je veći i vjerujem da ima više šanse za uspjeti;

Đakovo ima dosta festivala i manifestacija, ali sve je to nekako na lokalnoj razini (osim vezova). Trebalo bi Jošavu konačno aktivirati za rekreaciju ( igrališta za djecu, igralište za odbojku, nogomet, basket, badminton, postaviti u zokovicu adrenalinski park, biciklističke staze oko jezera, sjenice, šljunčanu plažu, ugostiteljske sadržaje) i Đakovo bi procvjetalo.
    Ergela je primjer dobrog ulaganja jer se dosta toga poboljšalo u zadnjih dvije tri godine jedino bih volio da na Ivandvoru ima neki manji kafić ili slastičarnica, vidio sam da dost ljudi bude vikendom tamo i mislim da bi to moglo raditi bar u popodnevnim satima.

Puno sreće s promoviranjem grada i povećanjem kulturnih sadržaja

Pregledavate 3 posta - 1 do 3 (od ukupno 3)

Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.